Будівельна корпорація "УкрАзіаБуд" створена згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19 січня 1998 р. №21-р як об'єднання великих будівельних і промислових підприємств, науково-дослідних та проектних інститутів. Корпорація – підприємство нового типу, що веде інвестиційну діяльність та виконує увесь комплекс робіт – від інжинірингу, проектування та складання кошторису до виготовлення об'єктів "під ключ".
До складу корпорації входять провідні українські підприємства: державні корпорації "Укрмонтажбуд" і "Укртрансбуд", закрите акціонерне товариство "Укрнафтогазбуд", концерн "Азовмаш" та Державний науково-дослідний і проектний інститут основної хімії.
Стратегію розвитку корпорації визначає її найвищий орган – Правління. Керівники напрямків здійснюють оперативне управління (див. на фото). В управлінні "УкрАзіаБуд" працює 78 чоловік.
Метою створення корпорації є розширення взаємовигідних зовнішньоекономічних зв'язків шляхом будівництва пріоритетних об'єктів закордоном, забезпечення стабільного функціонування будівельного комплексу України та вирішення на цій основі проблем внутрішніх і міждержавних розрахунків, у тому числі за рахунок поставок в Україну природного газу та інших паливно-енергетичних ресурсів.
Партнери корпорації – великі українські та іноземні компанії, серед яких: ВАТ "СМНВТ ім. Фрунзе"; інститути транспортно-енергетичних систем України: "Нафтогазізоляція", "Хімтехнологія", "Північнодонецький ОРГХІМ", "Дніпрогіпротранс"; корпорація "Індустріальна спілка Донбасу" та інші.
Створення корпорації стало результатом зміни економічних і політичних умов у країнах СНД. Виробничий, науковий, кадровий і ресурсний потенціал учасників корпорації дозволяє поєднувати багаторічний досвід та сучасні концепції керування для виконання масштабних міждержавних проектів. За складних умов кризи взаєморозрахунків та несплат корпорація застосовує альтернативні механізми фінансування. БК "УкрАзіаБуд" має можливість за рахунок власних обігових коштів чи залучених ресурсів забезпечити реалізацію великих інвестиційних проектів.
Загальний обіг корпорації 1998 – 2002 роках склав більше 1 млрд. грн.
У 2002 році БК "УкрАзіаБуд" стала ініціатором створення консорціуму "Українська індустрія" разом із корпорацією "Індустріальна спілка Донбасу", "Першим Міжнародним Українським Банком", ЗАТ "Газтранзит".